Totale vangst illegaal vuurwerk kleiner

Laatste update:  6 januari 2011 14:50 info

DEN HAAG – In Nederland is dit jaar ruim 90.000 kilo illegaal vuurwerk onderschept. Dat is beduidend minder dan vorig jaar, toen steeg de teller tot over de tweehonderd ton.

Foto:  NU.nl/DanielBroekers

 Het gaat om illegaal vuurwerk dat bestemd was voor de Nederlandse markt.

Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) donderdag in de vuurwerkbarometer bekendgemaakt. Het OM spreekt van een succes, dat te danken is aan de strenge aanpak van de import van illegaal vuurwerk afgelopen jaar.

Hierdoor heeft justitie meer grip gekregen op de invoer van illegaal vuurwerk. ''Dit jaar is een paar grote handelaren opgepakt en berecht. Ons vermoeden is dat mede daardoor minder is geïmporteerd", aldus een woordvoerder van het functioneel parket van het OM.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl