Groningse politie overlegt over Greenpeace

Laatste update:  8 december 2010 11:03 info

AMSTERDAM - De Groningse politie is in druk overleg over de bezettingsactie van Greenpeace in Eemshaven. Ruim twintig actievoerders bezetten sinds dinsdagavond de bouwplaats van een kolencentrale van Essent.

NU.nl/Evertgp

Twee actievoerders bivakkeren in een tent die op zeventig meter hoogte tussen drie hijskranen hangt.

Ze willen daarmee afdwingen dat Essent van de bouw van de 'meeste vervuilende kolencentrale van Nederland' afziet.

Stilgelegd

Essent heeft de bouw van de nieuwe kolencentrale inmiddels voor een deel stilgelegd.

''Puur en alleen” om de actievoerders tegen zichzelf in bescherming te nemen heeft het energiebedrijf woensdagochtend besloten de bouwactiviteiten in de buurt van de actievoerders tijdelijk te staken.

Overleg

"Op alle niveaus wordt nu druk overlegd", verzekert een politiewoordvoerder. Ze kon niet zeggen of er plannen zijn om de actievoerders met geweld weg te krijgen. Tot 11.00 uur zou er in ieder geval niets gebeuren.

"We begrijpen natuurlijk dat dit lastig is voor Essent", zegt een politiewoordvoerder. "Maar wat de aanpak ook zal zijn, de veiligheid van onze medewerkers en die van de actievoerders staat voorop."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)