Schoolverzuim uit angst voor misbruik

Laatste update:  15 november 2010 19:21 info

DOETINCHEM - Zestien ouders van leerlingen van de openbare basisschool De Huet in Doetinchem hielden hun kind maandag thuis uit angst voor een 6-jarig klasgenootje, dat door een aantal ouders is beschuldigd van seksueel misbruik van andere kinderen.

Foto:  ANP

De zaak is zo hoog opgelopen dat het jongetje de afgelopen drie weken thuis moest blijven.

Omdat er geen bewijzen van misbruik zijn gevonden en er ook geen aangifte is gedaan, ging het kind maandag weer naar school.

''Vanwege alle onrust is besloten om het jongetje in een parallelgroep te plaatsen. Er worden bovendien extra onderwijsmensen en hulpverleners ingezet’’, meldde schooldirecteur Theo Huting maandag.

Ondanks de maatregelen besloot een aantal ouders, zowel uit de oorspronkelijke als uit de nieuwe klas, om hun kind thuis te houden.

Leerplichtig

De schooldirecteur benadrukt dat de kinderen niet zomaar thuis mogen blijven en leerplichtig zijn. ''Gezien alle ophef heb ik er begrip voor dat een aantal ouders hun kind vandaag thuis hield, dinsdag verwacht ik alle kinderen gewoon op school. Is dat niet het geval, dan zal dit worden doorgegeven aan de leerplichtambtenaar.''

Volgens de ouders zouden minstens drie klasgenootjes door het jongetje seksueel zijn misbruikt of mishandeld. Huting zegt dat het kind vorige week medisch en psychologisch is onderzocht en dat daarbij niets ongewoons werd geconstateerd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)