Zwaargewonden na instorten gebouw Rotterdam 
AMSTERDAM - Zes bouwvakkers zijn donderdag gewond geraakt door het instorten van betonnen vloerplaten van een woon-winkeltoren in aanbouw in een drukke winkelstraat van Rotterdam. Vijf van hen liggen zwaargewond in het ziekenhuis.
Bekijk alle lezersfoto's van het ongeval op NUfoto
Het zesde slachtoffer is lichtgewond, aldus de politie. De bouwvakkers die in het ziekenhuis zijn opgenomen hebben vooral botbreuken en bekkenfracturen.
De hulpdiensten gaan er vanuit dat er geen slachtoffers meer onder het puin liggen. Voor alle zekerheid worden speurhonden ingezet om eventuele vermisten te zoeken.
Het gebouw is ontworpen door architect Wiel Arets en moet 70 meter hoog worden. Het staat achter warenhuis De Bijenkorf en tegenover de ingang van de Koopgoot. Er zou geen verder instortingsgevaar bestaan.
Betonnen vloer
Het ongeval is vermoedelijk veroorzaakt doordat een ondersteuning het begaf tijdens het storten van een betonnen vloer, zo liet een woordvoerder van de opdrachtgever van het gebouw, MAB Development, weten.
Het is nog niet bekend waardoor de zogenoemde onderstempeling het begaf, aldus de zegsman. De zaak wordt onderzocht door onder andere de arbeidsinspectie en de opdrachtgever zelf.
Hij liet weten een dergelijk incident nog niet eerder te hebben meegemaakt.

Aboutaleb
Burgemeester Ahmed Aboutaleb heeft inmiddels een bezoek gebracht aan de plek van het incident. Ook korpschef Frank Pauw is aanwezig. De plek rond het incident is afgezet.
Aboutaleb sprak zijn waardering uit voor de collega's van de bouwvakkers die gewond raakten door het deels instorten van het pand waar zij aan het werk waren.
Hij roemde het snelle optreden van de collega's en van de hulpdiensten die ter plaatse waren om eerste hulp te verlenen. ''Ik heb daar grote waardering voor.'' De burgemeester zei mee te leven met de gewonden en hun familieleden.
Volg de berichten op Twitter over het incident via NUlive
Heb je een eigen foto bij dit bericht? Stuur hem naar NUfoto

Startpagina