'Negeren rood sein niet standaard vervolgen'

Laatste update:  14 oktober 2010 14:20 info

UTRECHT - FNV Bondgenoten wil dat treinmachinisten niet meer automatisch strafrechtelijk worden vervolgd als ze met hun trein door een rood sein rijden. Ze heeft daarover een brief gestuurd aan het Openbaar Ministerie (OM).

Foto:  ANP

FNV-bestuurder Roel Berghuis heeft een bericht hierover in De Telegraaf van donderdag bevestigd. Hij wil dat het OM de overtreding seponeert.

Berghuis zegt dat per jaar ongeveer driehonderd keer het rode sein wordt genegeerd. ''En dat gebeurt niet bewust, vaak staan op stations de seinen erg laag en is er op drukke spoortrajecten veel afleiding. Een machinist neemt geen gokje."

Goed gesprek

Hij denkt dat het beter is dat de machinist een goed gesprek moet hebben met zijn chef. ''Strafrechtelijke vervolging werkt niet preventief." FNV Bondgenoten vindt dat de machinisten veilig incidenten moeten kunnen melden zonder zichzelf in staat van beschuldiging te brengen.

De vakbond wil dat de strafrechtelijke vervolging uit de Spoorwegwet verdwijnt en heeft dat al aangekaart in Den Haag.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)