'Overbodig' inburgeren in Amsterdam van de baan

Laatste update:  10 september 2010 13:28 info

AMSTERDAM - Amsterdam verplicht migranten die al jaren in Nederland wonen niet langer om een inburgeringscursus te volgen.

Foto:  ANP

Wethouder Andrée van Es (GroenLinks) vindt dat de inburgertoets onnodig is voor mensen waarbij het evident is dat ze al ingeburgerd zijn. Sinds 1 september zijn zij van de inburgeringsplicht ontheven.

De cursus is volgens een woordvoerder van de wethouder bedoeld voor mensen die net in Nederland zijn aangekomen en de taal nog niet machtig zijn.

Beledigend

Als overduidelijk is dat mensen al lang en breed ingeburgerd zijn is het overbodig en soms zelfs beledigend om hen lastig te vallen met een inburgeringsexamen, vindt Van Es.

De gemeente gaat hiermee niet in tegen landelijke wetgeving. Die biedt volgens de woordvoerder gemeenten de ruimte om zelf invulling te geven aan de inburgering.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Ondernemersblog

'Dat het failliet gaan van een onderneming kan leiden tot de dood van ondernemers had ik niet verwacht.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder