Groen licht voor zoektocht lichaam Willeke Dost

Laatste update:  6 september 2010 11:11 info

AMSTERDAM - Het onderzoeksteam dat het terrein achter de boerderij van de pleegouders van Willeke Dost in het Drentse dorp Koekange moet uitkammen, kan daar zonder problemen aan de slag.

Foto:  ANP

Het terrein, een voormalige vuilstort, is niet dusdanig verontreinigd dat speciale beschermingsmaatregelen nodig zijn voor de doorzoeking, meldt het Openbaar Ministerie in Assen maandag.

Het onderzoeksteam gaat graven op het terrein om te kijken of het lichaam van Dost er misschien ligt. Wanneer de schop precies de grond ingaat, wil het OM niet bekendmaken. "Het zal in ieder geval binnen enkele weken plaatsvinden", meldt het OM.

De 15-jarige Dost verdween in 1992. Ze was naar bed gegaan en bleek de volgende ochtend te zijn verdwenen. Er werden geen sporen van een inbraak of een misdrijf gevonden. De politie had de verdwijning van Dost eerder beschouwd als een vermissing.

Arrestaties

Haar 66-jarige pleegmoeder en 38-jarige pleegbroer werden in juni echter opgepakt, nadat de zaak vorig jaar opnieuw was bekeken. De pleegmoeder en -broer bleken tegenstrijdige verklaringen te hebben afgelegd.

Na hun arrestatie werd de boerderij van de vrouw minutieus onderzocht. Ook werd in de tuin gegraven, maar er werd niets gevonden. De pleegmoeder en de pleegbroer werden daarop vrijgelaten, maar zijn nog wel verdachten in het onderzoek.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Voetbal

Guidetti kan zijn geluk niet op

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl