Dood Corneille 'groot verlies'

Laatste update:  5 september 2010 22:26 info Bekijk op de kaart

AMSTELVEEN - De dood van schilder Corneille is een groot verlies voor de Nederlandse en de internationale kunstwereld.

ANP

Dat zei Katja Weitering, artistiek directeur van het Cobra Museum in Amstelveen zondagavond naar aanleiding van het overlijden van de schilder Corneille.

Volgen Weitering was Corneille een van de belangrijkse na-oorlogse kunstenaars en maakte hij deel uit van de internationale avant-garde (experimentele voorhoede) in Europa. ''Hij stond aan de wieg van de vrije schilderkunst'', aldus de directeur.

Nieuwe kunstvorm

''Hij heeft een geheel nieuwe poëtische kunstvorm geïntroduceerd.''

Corneille is bij het grote publiek mede bekend door zijn commerciele producten. Koffiekopjes en stropdassen beschilderd met zijn werk kent bijna iedereen.

Volgens Weitering was Corneille een typische volkskunstenaar en pasten deze activiteiten goed bij hem. ''Hij wilde dat zijn kunst op grote schaal verspreid werd en dat iedereen er toegang toe had.''

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Ondernemersblog

'Dat het failliet gaan van een onderneming kan leiden tot de dood van ondernemers had ik niet verwacht.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder