Man dreigde bus op te blazen bij Leeuwarden

Laatste update:  3 september 2010 14:02 info Bekijk op de kaart

LEEUWARDEN - Een nog onbekende man joeg donderdagmiddag een aantal buspassagiers de stuipen op het lijf.

Foto:  ANP

Hij dreigde onder meer de lijnbus die onderweg was van Leeuwarden naar Burgum even buiten Leeuwarden op te blazen. Dat heeft de politie Friesland vrijdag bekendgemaakt.

In de bus zaten dertig mensen. De man had een zwarte tas bij zich waar een bom in zou zitten. Ook greep hij een passagier bij de keel, sloeg hij een meisje en bedreigde hij andere passagiers met de dood. Er ontstond volgens de Friese politie grote paniek.

Tien kilometer buiten Leeuwarden, in het gehucht Quatrebras stapte de man uit. Toen de politie ter plaatse kwam, had de man de benen genomen. De politie heeft een onderzoek ingesteld.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl