Circa 300.000 bezoekers op eerste dag Sail 
AMSTERDAM - Circa 300.000 bezoekers hebben donderdag Sail Amsterdam bezocht. Dat schat de gemeente, zo maakte een woordvoerster bekend.
Donderdag was de eerste dag van het scheepvaartevenement, dat nog tot en met maandag duurt.
Sommige bezoekers waren naar het festivalterrein bij het IJ gekomen, anderen waren in Amsterdam of bij het Noordzeekanaal naar de Sail-In Parade komen kijken. Daarbij voeren honderden boten van IJmuiden naar de hoofdstad.
Het was donderdag volgens de zegsvrouw ongeveer even druk als tijdens de vorige editie van Sail, vijf jaar geleden.
Vuurwerkshow
Toen trok het evenement in totaal ongeveer 1,8 miljoen bezoekers. De eerste dag van het botenfestival is goed verlopen, aldus de woordvoerster.
De eerste dag van Sail werd afgesloten met een vuurwerkshow van vijftien minuten boven het IJ. Ook de komende dagen zal dat gebeuren.

Startpagina