Eindhoven wil alsnog gereguleerde wietteelt

Laatste update:  17 juni 2010 17:58 info

EINDHOVEN - De gemeente Eindhoven heeft bij het ministerie van Binnenlandse Zaken een plan ingediend voor een proef met een strenger gedoogbeleid voor softdrugs.

Foto:  Getty Images

Het plan wordt toegelicht in een brief die burgemeester Rob van Gijzel donderdag naar de gemeenteraad heeft gestuurd.

Eindhoven wil kleinere coffeeshops met een pasjessysteem en een vaste klantenkring, een hogere toegangsleeftijd, strengere controle en exploitatievergunningen voor growshops.

En hoewel het kabinet tot dusver niet wil nadenken over gereguleerde wietteelt hoopt Van Gijzel dat een nieuwe regering dat alsnog aan de proef wil toevoegen.

Proeven

Het kabinet heeft 6 miljoen euro beschikbaar voor een aantal proeven die twee jaar duren. De proef in Eindhoven kost in totaal 1,1 miljoen euro. De gemeente betaalt een kwart.

Eindhoven is naar eigen zeggen uitermate geschikt als proeftuin. Het grootste probleem in Eindhoven is volgens Van Gijzel niet zoals in andere grenssteden de overlast van drugstoeristen maar de criminaliteit die heerst in de hennepteelt.

Miljoenenbedrijven

Eindhoven telt vijftien coffeeshops met klanten vanuit de hele regio die 750.000 inwoners telt. De coffeeshops zijn volgens Van Gijzel uitgegroeid tot miljoenenbedrijven. ''Een bredere spreiding in de regio is belangrijk.

Uiteindelijk streven we naar een apothekersmodel, waarbij de kweek via de coffeeshophouder wordt afgestemd op het klantenbestand'', vertelde hij donderdag. Volgens hem heeft een proef alleen zin als er aan de voor- én achterkant van de coffeeshop iets verandert.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Eredivisie

Frank de Boer heel bij met 'verdiende zege'

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Laatste schaatsdag

Zaterdag lijkt de laatste goede schaatsdag te zijn, met temperaturen onder nul. Het mooie schaatsweer leidde tot drukte op de spoedeisende hulp, maar leverde wel prachtige beelden op. 

Lees meer

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video