Ziekenhuismedewerker filmde stiekem vrouwen

Laatste update:  11 juni 2010 15:53 info Bekijk op de kaart

ASSEN - Justitie vindt dat de 43-jarige laborant Marten H. uit Slagharen jonge vrouwen heeft aangerand door hen stiekem te filmen.

Foto:  ANP

Hij werkte op de afdeling cardiologie van het Diaconessenhuis in Meppel en filmde de vrouwen in de periode van januari 2007 tot juni 2008 met zijn eigen camera. Dat bleek vrijdag tijdens een rechtbankzitting in Assen.

De officier van justitie eiste een werkstraf van 180 uur en een voorwaardelijke celstraf voor het heimelijk filmen van de vrouwen en voor het verzamelen van kinderporno.

Huiszoeking

De geheime filmopnames kwamen in oktober 2008 tijdens een huiszoeking aan het licht. Naar aanleiding van een grootschalig onderzoek naar kinderporno waarbij beelden tegen betalingen van het internet werden gehaald, kwamen ook de creditcardgegevens van H. boven tafel.

Doorzoekingen van zijn computer leverde niet alleen 383 bestanden met kinderporno op, ook ontdekten agenten filmpjes waarop ontblote jonge vrouwen in een onderzoeksruimte van een ziekenhuis waren te zien.

Identiteit

De man erkende dat hij zijn camera wel eens mee nam naar zijn werkvloer om stiekem jonge vrouwen te filmen. Hij dacht dat hij de bestanden had gewist. De agenten hebben de identiteit van de gefilmde vrouwen niet kunnen achterhalen.

De officier van justitie achtte aanranding bewezen, omdat de vrouwen zonder toestemming en dus tegen hun wil zijn gefilmd. Doel van de verdachte was volgens de aanklaagster niet het schenden van privacy.

Opgewonden

Door het heimelijk filmen van jonge vrouwen raakte H. opgewonden. De man heeft zijn baan in het ziekenhuis in Meppel verruild voor een baan in een ander ziekenhuis. Zijn nieuwe werkgever is niet op de hoogte van H.'s heimelijke filmactiviteiten.

Advocaat R. van Faassen, de raadman van H., meende op zijn beurt dat H. zich niet schuldig heeft gemaakt aan aanranding, omdat zijn cliënt geen psychische druk of overige dwangelementen heeft gebruikt. Hij vroeg H. van aanranding vrij te spreken.

De rechtbank doet 25 juni uitspraak.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)