Interview Ruben kost Telegraaf 1000 abonnees

Laatste update:  25 mei 2010 14:18 info

AMSTERDAM - Door het interview met Ruben, het jongetje dat als enige de vliegtuigcrash in Tripoli overleefde, verwacht De Telegraaf duizend abonnees te verliezen.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Dat bevestigt Frank Volmer, directeur Telegraaf Media Nederland, dinsdag naar aanleiding van een artikel in Trouw.

Het interview met het 9-jarige slachtoffer vanuit zijn ziekenhuisbed in Libië leidde tot een enorme stroom aan kritiek.

Nog dezelfde dag van het verschijnen van de krant bood de hoofdredactie haar excuses aan op de website. Een dag later deed De Telegraaf dit nog eens over op de voorpagina van het dagblad.

Opzeggers

Volgens Volmer zitten onder de opzeggers mensen die de krant al jarenlang op de deurmat kregen, maar ook lezers die hun proefabonnement niet hebben verlengd.

Straatverkopers hebben bovendien de afgelopen week de helft minder abonnementen verkocht, aldus de directeur.

Ethische grenzen

De publiciteit over Ruben komt dinsdagavond aan de orde tijdens de bijeenkomst Over de rand, debat over de ethische grenzen van de journalistiek, een initiatief van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) en de Raad voor de Journalistiek.

Zij kregen na de vliegramp meer dan honderd e-mails en brieven van burgers over de berichtgeving uit Tripoli.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Griekenland

Lagarde heeft weinig sympathie voor Griekenland

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's