Dichter Driek van Wissen overleden

Laatste update:  21 mei 2010 11:48 info

AMSTERDAM - De voormalige dichter des vaderlands Driek van Wissen is vrijdag in Istanbul overleden. Volgens het Dagblad van het Noorden, waarvoor Van Wissen wekelijks een 'sonnettette' schreef, is hij overleden aan een hersenbloeding. Van Wissen is 66 jaar geworden.

Foto:  ANP

Van Wissen werd geboren in Groningen, waar hij altijd bleef wonen. Hij studeerde Nederlands aan de Rijksuniversiteit Groningen en werkte van 1968 tot 2005 als docent Nederlands aan het Dr. Aletta Jacobs College in Hoogezand.

Vanaf 1976 verschenen bundels van zijn hand bij verschillende uitgeverijen. Van Wissen noemde zichzelf een vormvaste dichter. Het sonnet had zijn voorkeur en zijn gedichten waren over het algemeen vrij luchtig van toon.

Dichter des Vaderlands

Naast gedichten schreef Van Wissen ook liedteksten voor onder andere het Groningse Geld-maakt-niet-gelukkig-ensemble en voor het VARA-radioprogramma Spijkers met koppen.

In 2005 werd Van Wissen verkozen tot Dichter des Vaderlands als opvolger van Gerrit Komrij. In 2009 werd hij opgevolgd door Ramsey Nasr.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NK natuurijs

BAM-ploeg klaar voor Elfstedentocht

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (107)

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie

Elfsteden-nostalgie

De Elfstedenkoorts in Nederland loopt op. Bekijk hier beelden van voorgaande Elfstedentochten.

Bekijk fotoserie (22)

Winters Nederland

Ook woensdag is het nog altijd erg koud in Nederland. Maar het winterweer blijft mooie lezersfoto's opleveren.

Bekijk fotoserie (27)

Luchtfoto's

Het ijs op de Elfstedenroute tussen Sneek en Leeuwarden wordt dinsdag sneeuwvrij gemaakt.

Bekijk fotoserie (12)