Geen verbod op investeringen clustermunitie

Laatste update:  31 maart 2010 16:13 info

DEN HAAG - Het kabinet voelt er niets voor Nederlandse financiële instellingen, zoals banken en pensioenfondsen, te verbieden om te investeren in clustermunitie.

Foto:  ANP

Een oproep daartoe van de Tweede Kamer legt het naast zich neer.

In een brief aan de Kamer hebben de ministers Jan Kees de Jager (Financiën) en Piet Hein Donner (Sociale Zaken) woensdag geschreven dat bij een verbod sprake zou zijn van ''symboolwetgeving met averechtse werking''.

Volgens de ministers maken veel financiële instellingen al een einde aan investeringen in omstreden wapenproducten.

Pensioenfondsen

Daarbovenop wil het kabinet voor elkaar krijgen dat pensioenfondsen beter laten zien dat ze maatschappelijk verantwoord investeren en beleggen.

Een verbod heeft volgens De Jager en Donner geen toegevoegde waarde en eigenlijk geen betekenis, want het handhaven ervan is moeilijk.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

'Stress doodde Michael Jackson'

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (106)

Cohen

'Job Cohen niet geschikt als CEO, Mark Rutte wel.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Idols voor trainers

Er komt mogelijk een Idols voor voetbaltrainers. Met Foppe de Haan in de jury.

Lees verder

Ondernemersblog

'Waarom werkt hij nu wéér vanuit huis? Wat mag wel en wat niet?'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Schrikkeldag

Nederland werkt onbetaald op schrikkeldag.

Lees verder op NUzakelijk.nl