Aantal overvallen op ouderen stijgt fors

Laatste update:  30 maart 2010 21:01 info

AMSTERDAM - Het aantal thuisovervallen op senioren stijgt fors. Van 92 gevallen in 2008 steeg het aantal vorig jaar naar 159, zo zei korpschef Frans Heeres dinsdagavond in het programma Netwerk.

Foto:  NU.nl/Chris Heijmans

Heeres, lid van de Taskforce Overvallen, baseerde zich op nieuwe cijfers van de Taskforce. De stijging zet volgens hem in de eerste twee maanden van dit jaar door.

Bij de overvallen wordt steeds vaker grof geweld gebruikt.

Overvallers denken volgens Heeres vaak dat ouderen contant geld in huis hebben, omdat ze niet houden van pinnen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Voetbal

FC Barcelona lijkt titel te kunnen vergeten

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl