Tientallen dode vogels aan de kust

Laatste update:  22 maart 2010 16:34 info

TEXEL - Hondenuitlaters aan de kust van Noord-Holland, Texel en Vlieland moeten oppassen voor kadavers van aangespoelde zeevogels.

Foto:  NU.nl/Sjrikje Wijnja

Daarvoor waarschuwde het Nederlands Instituut voor Zeeonderzoek (NIOZ) maandag.Sinds 14 maart spoelden tientallen dode vogels aan.

Ze zijn overdekt met een kleverige substantie. Die stof is mogelijk schadelijk voor de gezondheid van zowel mens als dier. Het NIOZ weet nog niet waarmee de vogels bedekt zijn.

Het instituut vermoedt dat de substantie afkomstig is van een chemicaliëntanker, die op zee heeft geloosd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Ondernemersblog

'Dat het failliet gaan van een onderneming kan leiden tot de dood van ondernemers had ik niet verwacht.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder