'Streekvervoer nauwelijks veiliger'

Laatste update:  13 maart 2010 08:44 info

AMSTERDAM - De meeste provincies en streekvervoerders doen niets tegen agressie in de streekbussen. Alleen Utrecht en Limburg hebben sinds de instelling van een taskforce tegen agressie in het streekvervoer anderhalf jaar geleden verbeteringen doorgevoerd.

Foto:  ANP

Dat meldt de NOS na eigen onderzoek.

De veiligheidssituatie in Groningen en Drenthe ging er volgens de NOS zelfs op achteruit. Daar heeft de nieuwe vervoerder geen cameratoezicht in de bussen.

De provincies wijzen naar politie en justitie als eerste verantwoordelijke voor de veiligheid in het openbaar vervoer. Voor extra maatregelen zou geen geld zijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl