Toch elektronisch stemmen bij verkiezingen

Laatste update:  2 maart 2010 11:48 info

GROENLO - Inwoners van Groenlo en Doetinchem kunnen woensdag toch elektronisch stemmen. Het gaat weliswaar om een 'schaduwverkiezing', maar als het aan het Groenlose bedrijf Nedap ligt blijft het daar niet bij.

Foto:  ANP

Het bedrijf is de grootste producent van stemcomputers. De regering besloot eerder dat er uitsluitend met het potlood kan worden gestemd, omdat de huidige generatie stemcomputers niet 100 procent fraudebestendig zijn.

Nedap heeft een nieuwe machine die dat volgens de fabrikant wel is. Op een stembureau in Groenlo en Doetinchem kunnen stemgerechtigden die eerst hun stem met het rode potlood hebben uitgebracht, datzelfde nog eens doen via de nieuwe stemcomputer.

Printjes

Het nieuwe element aan de stemcomputer is dat na het uitbrengen van een stem de computer een soort kassabon print. Die wordt vervolgens in een grote stembus gedeponeerd. Bij twijfel over de uitslag kunnen alle printjes worden geteld.

''Deze methode is aanmerkelijk goedkoper dan stemmen met het rode potlood. Bovendien is de uitslag veel eerder bekend'', aldus Nedap-woordvoerder Matthijs Schippers dinsdag.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - Voetbal

Ferguson noemt Suarez 'schande' voor Liverpool

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Laatste schaatsdag

Zaterdag lijkt de laatste goede schaatsdag te zijn, met temperaturen onder nul. Het mooie schaatsweer leidde tot drukte op de spoedeisende hulp, maar leverde wel prachtige beelden op. 

Lees meer

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video

Treinen ontregeld

De aangepaste dienstregeling voor het treinverkeer blijft voor onbepaalde tijd van kracht, zo besloten NS en ProRail vrijdag.

Lees verder