Jaar cel na schieten op politieagenten

Laatste update:  2 februari 2010 13:56 info Bekijk op de kaart

HAARLEM - De rechtbank in Haarlem heeft de 41-jarige A.V. uit Lisserbroek dinsdag veroordeeld tot een jaar cel, omdat hij op politieagenten heeft geschoten.

Foto:  NU.nl/Eric van Lieshout

Het Openbaar Ministerie (OM) had ruim tweeënhalf jaar cel tegen hem geëist.

Agenten gingen zaterdagavond 2 mei vorig jaar naar de woning van V. na een melding van huiselijk geweld.

Zij spraken eerst met de bewoonster en twee kinderen, die naar de buren waren gevlucht.

Toen de politiemensen daarna V. wilden arresteren, werden ze met een luchtbuks beschoten. Bovendien deelde de man de agenten mee dat ''zij er niet levend vanaf zouden komen''.

Zeer agressief

Daarop zette de politie een arrestatieteam met kogelvrije vesten in om de zeer agressieve man alsnog te kunnen aanhouden.

Toen hij ook die politiemensen met zijn buks bedreigde, schoot een politieagent hem neer. De man werd geraakt in zijn schouder en hand en moest voor behandeling worden overgebracht naar een ziekenhuis.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl