ANWB waarschuwt voor extreem drukke spits

Laatste update:  1 februari 2010 06:44 info

DEN HAAG - De ANWB waarschuwt voor een extreem drukke ochtendspits maandag. Volgens het KNMI en Meteoconcult begint het rond 06.00 uur te regenen en sneeuwen in de kustprovincies.

NU.nl/Chris Heijmans

Voor een deel gaat het om natte sneeuw, maar er valt ook droge sneeuw en omdat het wegdek koud is, blijft die liggen. Met gladheid als gevolg, aldus de woordvoerder van de ANWB.

Het buiengebied trekt langzaam van het westen naar het oosten. De sneeuw zal met name in de westelijke helft van het midden van het land, zoals het Gooi, voor flinke problemen voor het verkeer zorgen.

De ANWB raadt mensen aan om het weerbericht en de situatie op de weg in de gaten te houden.

Alarm

''We geven in enkel geval geen alarm af, omdat het om buitjes gaat, maar is het onduidelijk hoe die zich gaan ontwikkelen. Als er net voor de spits meer sneeuw valt, ondervindt het verkeer hinder doordat rijstroken niet meer berijdbaar zijn",  aldus 'een woordvoerder van de ANWB zondagavond

Bekijk foto's van het winterweer op NUfoto.nl

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Muziek

Smeets doet geen uitspraken meer over gages

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl