Illegaal stichtte brand in eigen cel

Laatste update:  28 januari 2010 11:57 info Bekijk op de kaart

ZEIST - Een 32-jarige man die illegaal in Nederland verblijft, is verantwoordelijk voor de brand in detentiecentrum Zeist woensdagmiddag. Dat meldde de politie donderdag.

Foto:  NU.nl/BPR

De man stichtte de brand in zijn eigen cel. Het cellenblok moest worden ontruimd. Vierenveertig gedetineerden en personeelsleden werden in een ander gedeelte opgevangen. Zestien van hen zijn behandeld wegens ademhalingsproblemen.

De man is aangehouden en overgebracht naar een politiecel. Door de sprinklerinstallatie bleef de omvang van de brand beperkt.

In het detentiecentrum in Zeist zitten mensen die illegaal in Nederland verblijven en wachten op uitzetting.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl