'Korten As Siddieq door Rijk toegestaan'
DEN HAAG - Staatssecretaris Sharon Dijksma (Onderwijs) mag de islamitische basisschool As Siddieq in Amsterdam voorlopig korten op subsidies. Dat heeft de Raad van State (RvS) donderdag bepaald in een voorlopige uitspraak.
Foto: ANP
As Siddieq had bij de RvS bezwaar aangetekend tegen de maatregelen van de staatssecretaris. De raad heeft het verzoek afgewezen, omdat Dijksma heeft toegezegd uiterlijk half april te beslissen of de school alsnog de volledige subsidie krijgt.
Bovendien is gebleken dat As Siddieq voldoende geld heeft om de korting tot die tijd op te vangen, aldus de RvS.
Verbeteringen
De staatssecretaris besloot vorig jaar tot het korten op de subsidies omdat het onderwijs op de school ver onder de maat was. De gemeente deed hetzelfde, maar heeft de maatregel inmiddels ingetrokken gezien de verbeteringen die As Siddieq heeft doorgevoerd.

Startpagina