'Vorstschade snelwegen valt mee'

Laatste update:  23 december 2009 15:43 info

UTRECHT - De schade aan de snelwegen als gevolg van de vorst valt mee. Op maar vier plaatsen is Rijkswaterstaat bezig met reparaties of zijn waarschuwingen geplaatst.

Foto:  NU.nl/Ronald Veth

Dat liet een woordvoerster van Rijkswaterstaat woensdag weten. Volgens haar hebben de wegen tot nu toe niet erg geleden door de winterse omstandigheden. ''De zaak ziet er niet dramatisch uit.''

De vier knelpunten zijn op de A2 (Oudenrijn), A28 (Zwolle), A58 (Goirle) en A67 (Simpelveld). De weginspecteurs letten extra op slechte delen van de wegen. Zonodig komen er waarschuwingen of volgt reparatie.

Door de schade raken er meer steentjes los van het wegdek dan normaal. In het algemeen zijn deklagen met een open structuur, zoals ZOAB, iets gevoeliger voor vorstschade dan dichte deklagen. Op 90 procent van de snelwegen ligt inmiddels ZOAB.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Griekenland

Lagarde heeft weinig sympathie voor Griekenland

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Almelo

Bij een grote brand in Almelo is zaterdag een bedrijf volledig verwoest. Het gaat om horeca-inrichtingsbedrijf Amedi aan de Noordbroek.

Bekijk fotoserie (6)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer