Spoedzitting over zeilmeisje Laura

Laatste update:  22 december 2009 12:26 info

SCHIPHOL - Bij de rechtbank in Utrecht dient dinsdag een spoedzitting over het zeilmeisje Laura Dekker. Dat heeft een woordvoerster van de rechtbank bevestigd.

Foto:  ANP

 Bekijk video

De zitting vindt om 15.00 uur achter gesloten deuren plaats. Bureau Jeugdzorg zal vragen om de uithuisplaatsing van Laura. De rechtbank verwacht om 18.00 uur in het openbaar een uitspraak te doen.

De 14-jarige Laura werd wereldnieuws omdat zij in haar eentje een zeilreis om de wereld wilde maken. Zij werd onder toezicht van Bureau Jeugdzorg geplaatst om te voorkomen dat ze zou vertrekken.

Vermist

Laura werd dit weekeinde door haar familie als vermist opgegeven. Zondagavond werd ze op Sint Maarten aangehouden. Hoe ze daar terechtkwam, is nog onduidelijk.

Het vliegtuig uit Curaçao waarin het 14-jarige zeilmeisje Laura Dekker zit, is dinsdagochtend aangekomen op luchthaven Schiphol. De politie heeft dinsdagochtend ruim twee uur met Laura gesproken. 

Vader

Op de luchthaven waren haar vader en opa aanwezig. Het is niet duidelijk of zij contact met haar hebben gehad.

Een politiewoordvoerder van de regio Utrecht kon niets zeggen over de inhoud van het gesprek. De politie had veel vragen over haar verdwijning. De politie wil onder meer van haar weten wat haar reisroute naar Sint Maarten was en of ze samen met iemand reisde.

Jeugdzorg

Na het gesprek met de politie wordt Laura overgedragen aan Bureau Jeugdzorg, waar ze onder toezicht staat.

''Bij ons is het inmiddels meer dan duidelijk. Bureau Jeugdzorg geeft niets om Laura, met als triest gevolg dat Laura is weggelopen.'' Dat schrijven haar grootouders, Dick en Riek Dekker, in een brief dinsdag op de opiniepagina van de Volkskrant.

'Murw geslagen'

Volgens hen is hun kleindochter ''murw geslagen'' door maatregelen van Jeugdzorg. ''Wij hebben Laura, sinds de bemoeienis van Jeugdzorg, in een paar maanden zien veranderen van een ondernemende en positieve tiener in een meisje dat een schild om zich heen heeft gebouwd en totaal geen vertrouwen meer heeft in volwassenen.''

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Griekenland

Lagarde heeft weinig sympathie voor Griekenland

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Almelo

Bij een grote brand in Almelo is zaterdag een bedrijf volledig verwoest. Het gaat om horeca-inrichtingsbedrijf Amedi aan de Noordbroek.

Bekijk fotoserie (6)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer