'Lager opkomst tweede prikronde'

Laatste update:  19 december 2009 17:57 info

UTRECHT - De opkomst van kinderen en hun ouders bij de tweede prikronde tegen de Mexicaanse griep ligt tussen de 62 en 67 procent. Die schatting heeft directeur Laurent de Vries van GGD Nederland zaterdag gemaakt.

Zaterdag was de laatste dag waarop mensen in het land een injectie konden halen tegen de Mexicaanse griep binnen de tweede prikronde. Bij de eerste prikronde die door de GGD is georganiseerd, lag de opkomst op 72 procent.

Inwoners van onder meer Beilen, Urk en Tynaarlo waren zaterdag de hekkensluiters

GGD Nederland verwacht dinsdag de precieze opkomstcijfers op een rijtje te hebben. In januari komt er nog een extra ronde voor mensen die eerder een injectie hebben gemist.

Risicogroepen

In Nederland krijgen risicogroepen zoals ouderen, hartpatiënten en kinderen beneden de vier jaar twee injecties van de overheid die hen minder vatbaar voor de gevaarlijke griep moeten maken.

De GGD organiseerde de injecties voor peuters en kleuters en de huisgenoten van baby's tot een half jaar. Het ging globaal om bijna een miljoen personen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Voetbal

FC Barcelona lijkt titel te kunnen vergeten

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl