VWA begint taxatie en identificatie geiten

Laatste update:  19 december 2009 10:44 info

DEN BOSCH - De Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) begint zaterdag met de identificatie, taxatie en het merken van de drachtige geiten die vanwege Q-koorts gedood moeten worden.

Foto:  Gezondheidsnet

Dat gebeurt op drie besmette bedrijven in Zuid-Nederland waar de geiten in verhouding al langer zwanger zijn.

Het is niet precies bekend om welke bedrijven het gaat. De drachtige geiten op de drie bedrijven worden vanaf maandag gedood en afgevoerd.

De VWA stuurt zaterdag teams van ongeveer tien personen op pad die onder meer bestaan uit een dierenarts en een controleur van de Algemene Inspectiedienst.

Op in totaal zestig besmette bedrijven moeten de komende tijd bijna 40.000 dieren worden gedood.

Besmet

De vijf geitenbedrijven die deze week Q-koorts besmet zijn verklaard staan in Brabant (Oirschot en Heeswijk-Dinthter), Limburg (Hulsberg en Beesel) en in Gelderland (Wamel). Dat blijkt uit een geactualiseerd overzicht dat de Voedsel- en Warenautoriteit heeft gepubliceerd.

De meeste bedrijven staan in het gebied waar geiten dit jaar verplicht zijn gevaccineerd. De drachtige geiten op de bedrijven worden binnenkort gedood.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Voetbal

Guidetti kan zijn geluk niet op

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl