College vindt conclusies enquêtecommissie hard

Laatste update:  18 december 2009 18:38 info

AMSTERDAM - Het college van burgemeester en wethouders van Amsterdam noemt de conclusies van de enquêtecommissie over de Noord-Zuidlijn ''hard en confronterend voor het stadsbestuur''.

Foto:  ANP

Dat heeft het vrijdag in een brief aan de gemeenteraad laten weten.

''Het college was en is verantwoordelijk voor het gehele verloop van het project Noord-Zuidlijn. Het college voelt en neemt de verantwoordelijkheid om het project op goede wijze verder te brengen'', schrijft het.

Het stadsbestuur is van mening dat de metrolijn, die Amsterdam-Noord met de Zuidas moet verbinden, moet worden afgebouwd.

Bevindingen

Dat was eerder dit jaar ook het oordeel van een meerderheid van de raad, na een intensief debat over de aanleg naar aanleiding van het rapport van de commissie-Veerman, aldus het college.

De enquêtecommissie presenteerde deze week haar bevindingen over de aanleg van de Noord-Zuidlijn.

Een van de belangrijkste conclusies is dat de gemeente in 2002 nooit had mogen besluiten tot aanleg van de metrolijn, die inmiddels twee keer zo duur is als aanvankelijk gedacht en veel later klaar is dan gepland.

Indringend

Na het aftreden van wethouder Tjeerd Herrema (verkeer en vervoer) in februari van dit jaar vanwege nieuwe kostenoverschrijdingen en verdere vertraging van de metrolijn, heeft het college naar eigen zeggen ''op indringende wijze'' met elkaar gesproken.

Naar aanleiding hiervan heeft het besloten een onafhankelijke commissie in het leven te roepen onder leiding van oud-minister Cees Veerman. Die adviseerde in juni dat het megaproject moet worden voltooid.

Verbetering

Het college beschrijft in de brief verder welke maatregelen inmiddels zijn getroffen om de projectorganisatie rondom de metrolijn te verbeteren. Zo is de leiding van het projectbureau vervangen en is het kwaliteits- en risicomanagement binnen de organisatie versterkt.

De berichten dat het stadsbestuur de informatievoorziening aan de enquêtecommissie zou hebben tegengewerkt of zich heeft willen inmengen in het onderzoek, werpt het college verre van zich. De archivering van de stukkken is gebrekkig gebleken en dat wordt verbeterd, belooft het in de brief.

Het stadsbestuur wil nog voordat de raad het rapport in januari bespreekt, met een gedetailleerde reactie komen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Voetbal

FC Barcelona lijkt titel te kunnen vergeten

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl