Onderzoek naar mishandeling tijdens Koranles

Laatste update:  15 december 2009 17:24 info

DEN HAAG - De GGD in Den Haag heeft de politie en het Openbaar Ministerie (OM) gevraagd onderzoek te doen naar mogelijke kindermishandeling tijdens Koranlessen bij enkele moskeeën in de stad.

Foto:  AFP

Dat maakte de gemeente Den Haag dinsdag bekend. De Haagse gemeenteraad riep het college in april in een motie op onderzoek te doen naar verhalen over het slaan van kinderen tijdens Koranlessen.

Daarbij zijn zoveel signalen van kindermishandeling geregistreerd dat er volgens de Jeugdgezondheidszorg (JGZ), die deel uitmaakt van de GGD, sprake is van een patroon.

Opvoerders

JGZ concludeert dat, omdat het aantal signalen (49) tijdens de onderzochte periode vrijwel gelijk is aan het aantal aanwijzingen van mishandeling in de gezinssituatie (52). Dat terwijl doorgaans in 93 procent van de gevallen van kindermishandeling de dader een ouder of andere directe opvoeder is. In totaal zijn ruim 4600 dossiers onderzocht.

Indringend gesprek

De helft van de signalen van kindermishandeling had betrekking op lessen die werden gegeven onder verantwoordelijkheid van de El Islam-moskee. Burgemeester Jozias van Aartsen en wethouder Sander Dekker (Onderwijs, Jeugd en Sport) hebben maandag een ''indringend gesprek'' gehad met het bestuur van die moskee.

Het moskeebestuur is het met de gemeente eens dat kindermishandeling onacceptabel is en heeft alle medewerking en openheid toegezegd. De moskee heeft ook beloofd meer toezicht te houden op Koranlessen en bij concrete aanwijzingen van geweld tegen kinderen direct in te zullen grijpen.

Aangifte

De komende tijd wil het college met meer moskeebesturen gaan praten. Verder proberen hulpverleners van de JGZ ouders over te streep te trekken om aangifte te doen als zij vermoeden dat hun kind wordt geslagen. In de tot dusver ontdekte gevallen was geen van de ouders daartoe bereid.

Strafrechtelijk onderzoek

De toezeggingen van de El Islam-moskee gaan de SP in Den Haag niet ver genoeg. De partij wil een strafrechtelijk onderzoek naar het handelen van het bestuur ''Ik kan me niet voorstellen dat mensen uit het bestuur niet wisten dat kinderen in deze moskee zo ernstig mishandeld werden'', aldus SP-raadslid Hiek van Driel.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl