Schutter café Familia vrijuit in hoger beroep

Laatste update:  11 december 2009 23:39 info

AMSTERDAM - De man die in januari 2008 in café Familia in Amsterdam ex-freefighter Rick Holshuijsen (44) doodschoot, gaat in hoger beroep vrijuit.

Het gerechtshof in Amsterdam ontsloeg Geoffrey N. (38) vrijdag van rechtsvervolging. De rechtbank had hem eerder nog zes jaar cel opgelegd.

Holshuijsen had de desbetreffende nacht onder invloed van drank en drugs een granaat laten ontploffen in het café in Amsterdam-Noord.

Vervolgens ging hij de gewonde aanwezigen met een barkruk te lijf. Toen hij ook N. aanvloog, schoot die hem neer.

Noodweerexces

Volgens het hof was er sprake van noodweerexces. Dat betekent dat N. te ver ging bij het verdedigen van zichzelf, maar zo in paniek was dat hem dat niet aan te rekenen valt.

De rechtbank verwierp eerder nog alle argumenten op grond waarvan N. vrijuit had moeten gaan. Zo was zij er niet van overtuigd dat Holshuijsen ernstig geweld tegen hem zelf had gebruikt. Volgens het hof is dat echter wel aannemelijk.

N. krijgt overigens wel een celstraf van drie maanden voor verboden wapenbezit. Die heeft hij echter allang uitgezeten. Het Openbaar Ministerie had tijdens het hoger beroep een celstraf van zes jaar geëist.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Ondernemersblog

'Dat het failliet gaan van een onderneming kan leiden tot de dood van ondernemers had ik niet verwacht.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder