Gemeenten eisen onderzoek luchthaven Twente
LOSSER - De drie burgemeesters van de gemeente Losser en de Duitse grensplaatsen Nordhorn en Bad Bentheim eisen dat de Euregio een onafhankelijk onderzoek instelt naar een nieuwe luchthaven Twente.
Bovendien willen ze dat de politieke besluitvorming komende week over een mogelijke komst van de luchthaven wordt opgeschort. De burgemeesters laten dat vrijdagmiddag weten in een persbijeenkomst in het gemeentehuis van Losser.
De burgemeesters hebben nog veel vraagtekens over de effecten van een luchthaven in Twente. Ze willen daar eerst antwoord op hebben voordat de gemeenteraad van Enschede en Provinciale Staten van Overijssel een definitief besluit nemen.
Het is nog onduidelijk of de Euregio instemt met onderzoek. Voorzitter Frans Willeme van de Euregio-raad krijgt het verzoek vrijdagmiddag aangeboden.
Weerstand
De vraagtekens betreffen de Milieu Effect Rapportage (MER), de exploitatie en financiering van de luchthaven en het laagvliegen op Duits grondgebied. Volgens de burgemeesters van Nordhorn en Bad Bentheim is laagvliegen verboden in Duitsland.
De omringende gemeenten van de mogelijke luchthaven, behalve de gemeente Enschede, zijn tegen de komst van een vliegveld. Ze zijn onder meer bang dat ze in de toekomst geld moeten bijleggen om de luchthaven financieel overeind te houden.
Beroep en bezwaar
Een woordvoerder liet vrijdag weten dat de Euregio-raad naar alle waarschijnlijkheid het onderzoek laat uitvoeren. Ongeacht de uitkomst van de besluiten van de gemeenteraad Enschede en de Provinciale Staten van Overijssel komende week.
De twee Duitse gemeenten Nordhorn en Bad Bentheim hebben al aangekondigd beroep en bezwaar aan te tekenen als de raad en Provinciale Staten het groene licht geven voor een Twentse luchthaven.
Op 5 februari beslist de Euregio-raad formeel of het onderzoek er komt en wie het gaat uitvoeren. De tegenstanders van de luchthaven zijn vooral bezorgd over hun gezondheid en de geluidsoverlast die een vliegveld met zich meebrengt.

Startpagina