Geen brede vaccinatie mensen Q-koorts

Laatste update:  9 december 2009 20:40 info

DEN HAAG - Een vaccin waarmee mensen op grote schaal ingeënt kunnen worden tegen de Q-koorts zit er niet in. Alleen geitenhouders zouden daarvoor in aanmerking kunnen komen.

Ook personeel van slachthuizen waar besmette dieren verwerkt worden, zou baat hebben bij vaccinatie.

Dat zei Roel Coutinho van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) woensdag bij de presentatie van de maatregelen van het kabinet om de uitbraak van Q-koorts in te dammen.

In Australië is wel een vaccin ontwikkeld, maar dat kan ernstige allergische reacties van de huid geven. Het is ook niet goedgekeurd in Europa.

Besmet

Voor vaccinatie moet niet alleen de huid getest worden, maar moet ook duidelijk zijn of iemand eerder besmet is geweest met Q-koorts. Als dat zo is, kan de inenting ook ernstige bijwerkingen hebben. Vanwege de bezwaren zouden alleen mensen die met geiten werken voor een vaccin in aanmerking kunnen komen.

Alleen zij lopen een reëel risico, stelde Coutinho. Verder is paniek over de Q-koorts niet nodig, zei hij, omdat het risico op besmetting nu gering is.

Per week komen er nog twintig tot dertig ziektegevallen bij, maar dat hoeft niets te zeggen over het tempo waarin de ziekte zich nu verspreidt, omdat deze mensen al enige weken geleden besmet zijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl