Hoofdverdachte moord Urk voor raadkamer

Laatste update:  7 december 2009 17:49 info

LELYSTAD - De raadkamer van de rechtbank in Lelystad buigt zich woensdagochtend over de rol van de 15-jarige hoofdverdachte in de Urker moordzaak.

Foto:  ANP

Daar wordt waarschijnlijk gekeken of zijn voorarrest moet worden verlengd.

De rechter-commissaris gaf het Openbaar Ministerie op 24 november nog toestemming om de jonge verdachte vanaf dat moment minimaal twee weken te mogen vasthouden. Die termijn loopt woensdag af.

Jeugdinrichting

De ernst van de moord op de 14-jarige Dirk Post, waarvan de 15-jarige jongen wordt verdacht, en het feit dat het onderzoek naar dit misdrijf nog volop liep, waren op 24 november voor de onderzoeksrechter de belangrijkste redenen voor het langer vasthouden van de verdachte.

De jongen zit in een jeugdinrichting opgesloten.

Niet aanwezig

Het Openbaar Ministerie wilde maandag nog niet op de gang naar de raadkamer in deze zaak ingaan. De advocaat van de verdachte was niet voor commentaar bereikbaar.

De twee Urker jongens van 12 en 13 jaar die ook worden verdacht van betrokkenheid bij de dood van Post, zijn inmiddels naar huis gestuurd.

Volgens hun advocaten waren ze niet bij het misdrijf aanwezig. De twee zijn nog wel verdacht.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl