Lagere straffen voor moord op Thomas van der Bijl

Laatste update:  16 november 2009 14:40 info

AMSTERDAM - Het Amsterdamse gerechtshof heeft maandag lagere straffen opgelegd voor de moord op kroegbaas Thomas van der Bijl.

Foto:  anp

Dwight S. uit Zoetermeer kreeg dertien jaar cel opgelegd. Remy H. uit Alphen aan den Rijn kreeg veertien jaar cel. De rechtbank veroordeelde de hoofdverdachten eerder tot 14,5 jaar cel.

Het OM had zestien jaar cel geëist. De rechtbank vond destijds dat ze een lagere straf verdienden omdat het proces zo lang had geduurd.

Nu is de straf verlaagd omdat de twee, destijds 25 en 21 jaar, niet in het criminele milieu verkeerden. Ze zouden onder druk van hun opdrachtgevers tot hun daad zijn gekomen.

Berouw

S. hanteerde het vuurwapen, maar hij kreeg een lagere straf dan H. omdat hij volledige openheid van zaken heeft gegeven en meewerkte aan het onderzoek. Daarbij heeft hij volgens het hof berouw getoond.

Van der Bijl werd in 2006 doodgeschoten in zijn café De Hallen in Amsterdam, een week voordat hij zou worden gehoord als kroongetuige in de rechtszaak tegen Willem Holleeder.

Hij was net een dag vrij, de politie had hem een maand daarvoor gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij een drugsbende.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl