rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Kinderen willen geen Mexicaanse griepprik

Uitgegeven: 8 november 2009 13:58
Laatst gewijzigd: 8 november 2009 14:14

HILVERSUM - De meeste kinderen willen geen vaccinatie tegen de Mexicaanse griep. Zij vinden een prik niet nodig. Dat gaven zij aan in een zondag uitgebracht onderzoek van het Jeugdjournaal, dat ruim tweeduizend kinderen ondervroeg.

Maandag maakt de Gezondheidsraad bekend of de deskundigen vinden dat jonge kinderen moeten worden ingeënt.

Het merendeel van de kinderen is niet bang ziek te worden. Een kwart heeft dit najaar al griep gehad, maar slechts een klein deel denkt dat het de Mexicaanse was.

Een kwart van de jongens en meisjes wil liever geen prik omdat ze er bang voor zijn. Een kleinere groep denkt dat de inenting toch niet helpt.

Diegenen die voor vaccinatie zijn, willen niet ziek worden en een ander niet besmetten, gaven zij aan in het onderzoek.

Lees alles over Mexicaanse griep op onze bijlage

© ANP

Overig nieuws

NUfoto

Vraag aan Rouvoet

Tweewekelijks kunnen NUjij'ers vragen voorleggen aan vice-premier Andre Rouvoet over een actueel thema.

Vragen? Stel ze hier

Burgers' Zoo

Familiebedrijf Burgers' Zoo wil geen Ark van Noach zijn

Lees verder op NUzakelijk.nl

Carnaval

Dit weekend werd al op veel plaatsen Carnaval gevierd.

Bekijk lezersfoto's

Prachtig doelpunt

De Braziliaan Robinho is terug bij Santos en dat zal men weten ook. Met een hakbal besliste hij bij zijn debuut de 'classico'.

Bekijk de video

Belastingtips

Tips voor de belastingaangifte van 2009

Lees verder op NUzakelijk.nl