Nokia schrapt duizenden banen

Laatste update:  8 februari 2012 10:09 info

HELSINKI - De Finse mobieltjesfabrikant Nokia schrapt in totaal 4000 banen bij fabrieken in Finland, Hongarije en Mexico.

Foto:  Nokia

Dat maakte het bedrijf, 's werelds grootste producent van mobiele telefoons, woensdag bekend. De banen moeten voor het einde van 2012 zijn opgeheven.

De hardste klap valt in het Hongaarse Komarom. Daar verdwijnen 2300 arbeidsplaatsen. In het Finse Salo verliezen 1000 Nokiawerknemers hun baan en in Reynosa in Mexico 700, aldus een woordvoerder van Nokia.

Het Finse bedrijf wil de meerderheid van de productie van zijn mobieltjes in Azië vestigen, waar ook de meeste onderdelenleveranciers zitten. "Het verplaatsen van onze assemblage-activiteiten naar Azië is gericht op het verkorten van de tijd die het kost om producten op de markt te brengen." Nokia heeft momenteel wereldwijd nog 9 fabrieken.

Het is deze week een jaar geleden dat Stephen Elop, de nieuwe Amerikaanse topman van Nokia, drastische veranderingen aankondigde bij het bedrijf. Het zieltogende besturingssysteem Symbian werd vervangen door Microsofts Windows Mobile.

Ondertussen kelderden de verkopen het afgelopen jaar naar ruim 77 miljoen stuks, een daling van 25 procent vergeleken met 2010. Daarmee is Nokia nog altijd de grootste maker van mobiele telefoons, maar als producent van smartphones wordt zijn toppositie bedreigd door concurrenten als Samsung en Apple. Het nieuwste paradepaardje van Nokia, de Lumia, zou sinds zijn lancering in november vorig jaar al meer dan 1 miljoen keer zijn verkocht.

Eerdere berichten

NUzakelijk column

Jan Rotmans kreeg de conceptversie van het SER-Energieakkoord onder ogen. Poldergeploeter, schrijft hij in een column op NUzakelijk.nl.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Bedrijfsleningen

MKB-bedrijven kunnen opnieuw moeilijker aan een lening bij de bank komen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Startups

De nieuwe startup-accelerator Clever Clover wil vooral investeren in 'leuke projecten'.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Belasting

Een Amerikaanse zakenbankier vindt dat de belasting voor bedrijven helemaal naar nul moet.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Prins Bernhard

Wild FM, het radiostation van Prins Bernhard junior, is failliet verklaard door de rechtbank van Amsterdam.

Lees verder op NUzakelijk.nl