Minder winst voor Coca-Cola

Laatste update:  7 februari 2012 15:14 info

NEW YORK - Coca-Cola heeft in het vierde kwartaal een nettowinst behaald van 1,65 miljard dollar. Dat is aanzienlijk minder dan de 5,77 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder, maar beter dan marktkenners hadden verwacht.

Foto:  ANP

De omzet van het grootste frisdrankenconcern ter wereld steeg 5 procent tot ruim 11 miljard dollar. Eenmalige baten niet meegeteld, kwam de nettowinst in het laatste kwartaal uit op 79 cent per aandeel, hoger dan de 77 cent per aandeel waar marktvorsers rekening mee hielden.

De nettowinst viel in 2010 hoger uit door de overname van Noord-Amerikaanse bottelactiviteiten.

Coca-Cola kondigde dinsdag verder een kostenreductieprogramma aan dat tegen het einde van 2015 tussen de 550 en 650 miljoen dollar aan besparingen moet opleveren.

In de handel voorbeurs steeg het aandeel Coca-Coca dinsdag naar 68,54 dollar, vanaf 68,03 dollar bij de sluiting op maandag.

Eerdere berichten

advertentie

Top Spaarrentes

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl