BP weer stevig in de zwarte cijfers

Laatste update:  7 februari 2012 10:26 info

LONDEN - Het Britse olieconcern BP heeft vorig jaar een nettowinst behaald van 23,9 miljard dollar (18,2 miljard euro). Dat maakte het bedrijf dinsdag bekend.

Een jaar eerder boekte BP onder de streep nog een verlies van bijna 5 miljard dollar als gevolg van de olieramp met het boorplatform Deepwater Horizon in de Golf van Mexico.

Binnenkort begint in de Verenigde Staten een proces waaruit moet blijken in welke mate BP aansprakelijk is voor de schade die ontstond door de explosie op het boorplatform.

Topman Bob Dudley zei dat hij nog altijd hoopt op een schikking met het Amerikaanse ministerie van Justitie, maar dat hij zich tegelijkertijd opmaakt voor een zwaar juridisch gevecht.

Schadevergoedingen

BP heeft naar eigen zeggen tot dusver 7,8 miljard dollar aan schadevergoedingen betaald, en 15,1 miljard dollar opzij gezet voor toekomstige claims. Dat geld is goeddeels bijeengebracht door middel van de verkoop van bezittingen. Dit jaar is er volgens Dudley weer ruimte om meer te investeren. ''BP is op de goede weg'' zei hij.

Het bedrijf profiteerde vorig jaar van de onrust in het Midden-Oosten, die de olieprijs opvoerde ondanks een afremmende groei van de wereldeconomie. In het laatste kwartaal lag de prijs van ruwe olie gemiddeld een kwart hoger dan in dezelfde periode in 2010.

Eerdere berichten

advertentie

Top Spaarrentes

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl