Zweedse investeerder wil Metro volledig in handen krijgen

Laatste update:  6 februari 2012 09:24 info

STOCKHOLM - Het Zweedse investeringsfonds Kinnevik wil het Zweedse krantenconcern Metro volledig in handen krijgen. De investeerder bracht maandag een bod uit op onder meer de aandelen Metro die het fonds nog niet bezit en wordt in de overnamepoging gesteund door de uitgever.

Foto:  ANP

Kinnevik bezit al 46,6 procent van de aandelen Metro en heeft de meerderheid van warrants en obligaties in dat bedrijf in handen. Een warrant geeft iemand het recht om voor of op een bepaalde datum effecten te kopen dan wel te verkopen tegen een vooraf vastgestelde prijs.

Het bod op de resterende stukken waardeert Metro op 1,15 miljard Zweedse kroon (bijna 131 miljoen euro).

Kinnevik heeft ook belangen in de telecombedrijven Tele2 en Millicom, satelliettelevisiezender MTG, duurzame energie en in de agrarische sector. Het slagen van het bod op Metro is volgens de investeerder niet afhankelijk van het bereiken van een bepaald aanmeldingspercentage.

Eerdere berichten

advertentie

Top Spaarrentes

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl