Forse winstwaarschuwing Toyota

Laatste update:  9 december 2011 08:38 info

TOKIO - De Japanse autofabrikant Toyota heeft zijn winstverwachting voor het huidige boekjaar, dat op 31 maart afloopt, met ruimschoots de helft verlaagd.

Foto:  AFP

Het bedrijf kampt met de gevolgen van een dure yen en verstoring van de productie door de recente zware overstromingen in Thailand, zo maakte het vrijdag bekend.

Toyota gaat nu uit van een nettowinst van 180 miljard yen (1,74 miljard euro), tegen 390 miljard yen in een eerdere prognose. Vorig jaar hield de autobouwer onder de streep nog een bedrag van ruim 400 miljard yen over.

Door de overstromingen in Thailand werd de aanvoer van onderdelen naar fabrieken in tien verschillende landen onderbroken. Daardoor kon Toyota tussen 10 oktober en 25 november wereldwijd 215.000 voertuigen minder afleveren dan normaal gesproken het geval zou zijn geweest. In de meeste landen is de productie inmiddels weer op peil.

Eerdere berichten

advertentie

Top Spaarrentes

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl