Banco Santander ziet winst dalen

Laatste update:  3 februari 2011 10:12 info

MADRID - Banco Santander heeft door afschrijvingen op slechte leningen vorig jaar ruim 8 procent minder winst gemaakt dan een jaar eerder. Dat maakte het grootste bankconcern van Europa, gemeten naar marktwaarde, donderdag bekend.

De nettowinst daalde in 2010 tot 8,2 miljard euro. Strengere regels ten aanzien van dubieuze leningen dwongen het concern om in het derde kwartaal 487 miljoen euro opzij te zetten om eventuele verliezen af te dekken.

Zonder die voorziening zou de winstdaling tot 3 procent beperkt zijn gebleven, aldus Santander.

Zuid-Amerika

Santander zag op het Europese vasteland 23 procent van de winst verdampen. In Zuid-Amerika nam de winst echter met 25 procent toe en in Groot-Brittannië hield het bedrijf 11 procent meer over dan een jaar eerder.

Topman Emilio Botin sprak in een toelichting van een uitstekend jaar voor de bank. ''We hebben resultaten gehaald waarmee we opnieuw bij de top van de internationale bankensector horen.''

Eerdere berichten

advertentie

Top Spaarrentes

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl