BP verkoopt Maleisische onderdelen

Laatste update:  1 september 2010 11:44 info

LONDEN - Oliemaatschappij BP verkoopt enkele bedrijfsonderdelen in Maleisië. De opbrengst levert een bijdrage om de enorme kosten te bestrijden die zijn veroorzaakt door het olielek in de Golf van Mexico. Dat heeft het concern woensdag bekendgemaakt.

Foto:  AFP

Het gaat om de verkoop van een belang van 15 procent in de Maleisische chemieactiviteit Ethylene Malaysia en 60 procent van de aandelen van Polyethylene Malaysia aan het staatsoliebedrijf Petronas.

De transacties leveren BP 363 miljoen dollar (286 miljoen euro) in contanten op. Daarnaast ontvangt het concern voor 48 miljoen dollar aan dividenden.

Eerdere berichten

advertentie

Top Spaarrentes

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl