Beurzen sluiten met winst

Laatste update:  16 maart 2010 18:04 info

AMSTERDAM - De Europese effectenbeurzen zijn dinsdag met winsten de handel uitgegaan, na de verliezen een dag eerder. Positieve geluiden over Griekenland en een hogere olieprijs gaven steun aan de beurshandel.

Foto:  anp

De AEX-index in Amsterdam sloot met een winst van 4,15 punten (1,2 procent) op 339,26 punten. De MidKap eindigde 3,98 punten (0,7 procent) hoger op 544,23 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen noteerden winsten van 0,5 tot 1,2 procent.

Beleggers reageerden positief op het bericht dat kredietbeoordelaar Standard & Poor's (S&P) de kredietwaardigheid van Griekenland niet gaat verlagen. S&P denkt dat de bezuinigingsplannen van de Griekse overheid voldoende zullen zijn om dit jaar aan de doelstellingen voor het terugdringen van de tekorten te voldoen.

Maandagavond werden de ministers van Financiën van de eurolanden het al vrijwel eens over een reddingsplan voor Griekenland.

Olie

De oliefondsen profiteerden van de opgelopen olieprijs. Die steeg met 2 procent tot 81,39 dollar per vat. Het Britse BP ging 0,5 procent omhoog en het Franse Total won 0,6 procent.

Shell steeg 1,7 procent in de AEX. Het olieconcern maakte dinsdag bekend in 2012 de olie- en gasproductie met 11 procent te willen hebben opgeschroefd tot 3,5 miljoen vaten per dag door flink te investeren in nieuwe projecten. Daarnaast gaan er tegen eind 2011 nog eens tweeduizend banen weg.

ArcelorMittal

ArcelorMittal won 2,7 procent. Het staalconcern meldde dat het een samenwerkingsverband is aangegaan met het Turkse Dayen om een staalfabriek te bouwen in het noorden van Irak. Met de bouw is een investering van 100 tot 130 miljoen euro gemoeid.

Bij de kleinere fondsen maakte automatiseerder Ctac een verlies van 2,2 miljoen euro over 2009 bekend. In de eerste maanden van 2010 zag het bedrijf licht herstel optreden. Het aandeel Ctac noteerde een verlies van 2,3 procent.

Rente

Beleggers waren daarnaast in afwachting van een rentebesluit door het Amerikaanse stelsel van centrale banken dat later op de dag naar buiten komt. De verwachting is dat het huidige renteniveau zal worden gehandhaafd door de Federal Reserve. Er wordt daarom vooral uitgekeken naar de toelichting van de Fed op het rentebesluit.

De euro noteerde 1,3750 dollar. Bij het slot van de Europese beurzen maandag was de Europese munt 1,3675 dollar waard.

Eerdere berichten

Eerder

advertentie
advertentie

Top Spaarrentes

NUzakelijk column

'Het ziet er helemaal niet zo slecht uit voor het beleggingsjaar 2012.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Dat het failliet gaan van een onderneming kan leiden tot de dood van ondernemers had ik niet verwacht.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Gemeenten

Ondernemers vinden gemeenten niet ondernemend genoeg.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl