Beurzen Azië duikelen door Lehman

Laatste update:  16 september 2008 09:16 info

TOKIO - De aandelenbeurzen in Aziƫ hebben dinsdag een flinke klap gekregen door de onrust op Wall Street. In Japan was lichte paniek te bespeuren nadat bleek dat Japanse banken zich onder de grootste kredietverstrekkers van Lehman Brothers bevonden.

Foto:  ANP

De Nikkei-index sloot 5 procent lager op 11.609,72 punten. Dit komt neer op een verlies van 605,04 punten. De Zuid-Koreaanse Kospi-index verloor 6,1 procent en sloot op 1387,75 punten. In Australiƫ bleven de verliezen van de All Ordinaries beperkt tot 1,7 procent op 4794,3 punten. In Hongkong stond de Hang Seng-index tijdens de middaghandel op een verlies van 5,9 procent.

De Japanse centrale bank maakte kort na de opening van de beurzen bekend 1,5 biljoen yen, circa 10 miljard euro, in de markt te injecteren om de onrust tegen te gaan. Enkele uren later pompte de bank nog eens 1 biljoen yen in de markt. Maar de aandelenbeurs bleef stevig in de rode cijfers.

De stemming werd er niet beter op toen een Japanse regeringsfunctionaris, Kaoru Yosano, liet weten dat de problemen op Wall Street een zware wissel zullen trekken op de Japanse economie. "De Japanse economie is wat betreft groei afhankelijk van buitenlandse vraag", aldus Yosano. "De onrust zal de Amerikaanse vraag naar Japanse exportproducten ongetwijfeld afzwakken."

Eerdere berichten

advertentie
advertentie

Top Spaarrentes

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl