Gepubliceerd: 
Laatste update: 
3 augustus 2012 17:08
3 augustus 2012 17:08

Lagere import klassiekers

AMSTERDAM - Cijfers van de Federatie Historische Automobiel- en Motorfietsclub (FEHAC) wijzen uit dat er een scherpe daling is van het aantal geïmporteerde klassiekers. 

Sinds de regelgeving voor klassieke auto’s op 1 januari is aangescherpt, zijn oude auto’s minder populair.

Sinds 1 januari 2012 is de regelgeving omtrent de wegenbelasting van klassiekers veranderd, waardoor een jonge klassieker fiscaal minder aantrekkelijk is geworden.

De overheid voert stapsgewijs de leeftijd op die auto’s moeten behalen, voordat ze vrijgesteld worden van motorrijtuigenbelasting. Verder moet de brandstoftoeslag voor auto’s op LPG of diesel die na 1986 geregistreerd zijn, voortaan gewoon betaald worden.

Invoeren

Daardoor zijn er in de eerste drie maanden van dit jaar 27,4% minder klassieke dieselauto’s ingevoerd ten opzichte van het jaar ervoor.

Die daling wordt steeds scherper, want over de eerste vijf maanden werden er gemiddeld nog minder voertuigen geïmporteerd. Bij diesels komt de daling op 37,9%, terwijl er 27% minder benzineklassiekers werden ingevoerd.

Volgens de FEHAC is dit een positieve ontwikkeling. De vereniging stelt voorstander te zijn van liefdevol, spaarzaam en hobbymatig gebruik van klassiekers. Het iedere dag inzetten van een oldtimer als vervanging van een moderne auto is volgens de FEHAC niet wenselijk.

Bekijk 2 foto's in groot formaat

Door: Autoweek
  • Deel:

Eerdere berichten

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

 

In samenwerking met