V8 Vantage nog beter

Laatste update:  20 februari 2012 18:12 info

AMSTERDAM - De Aston Martin V8 Vantage is fijngeslepen. Het Engelse merk grijpt de modeljaarwijziging aan om verworvenheden van de S naar de basisversie te transplanteren.

Aston Martin zelf spreekt van ‘de meest ingrijpende wijzigingen aan de V8 Vantage sinds 2008’. De basisversie heeft een aangepaste 4,7-liter V8 onder de kap, goed voor een vermogen van 426 pk. Een handgeschakelde zesbak behoort tot de standaarduitrusting, een Sportshift II bak is een optie.

Deze sequentiële bak heeft nu zeven verzetten. Aston Martin belooft dat deze vernieuwde bak schakelt sneller, maar tegelijkertijd ook geraffineerder schakelt.

Het chassis profiteert van verworvenheden van de V8 Vantage S. De besturing is sneller, de remmen hebben nu een diameter van 380 millimeter en Aston Martin monteert banden, die 10 millimeter breder zijn dan voorheen.

Aan de voorzijde zien we een lagere bumper met een splitter en aan de achterzijde is er een diffusor. Hill Start Assist behoort nu tot de standaarduitrusting. 

V12 Zagato

De V8 Vantage S blijft de versie voor degene die nog net wat meer sportiviteit wil. Het vermogen is 436 pk en een Speedshift II-transmissie behoort tot de standaarduitrusting, net als een aerodynamisch pakket met elementen van koolstofvezel. De S krijgt ondermeer bekleding van met de hand gestikt leder, een nieuw navigatiesysteem, Bluetooth en cruise control mee.

De V12 Vantage blijft onveranderd in productie. Het vermogen van de 6,0-liter V12 van deze versie is 517 pk en het maximumkoppel is 570 Nm. De topsnelheid is 305 km/h en de sprint naar 100 km/h kost 4,2 seconden.

De nieuwe topversie, de V12 Zagato, krijgt dezelfde motor onder de kap. Deze Aston Martin gaat later dit jaar in een gelimiteerde oplage in productie.

De verbeterde Aston Martin V8 Vantage beleeft z'n publieksdebuut op de Autosalon van Genève. De persdag van die show vindt plaats op dinsdag 6 maart.

Bekijk foto's van de Aston Martin V8 Vantage in groot formaat

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

VW Golf GTI Cabriolet

De Volkswagen Golf GTI en Cabriolet zijn voortaan in één auto te krijgen. Autoweek test de wagen in de buurt van München.

Bekijk video

 

In samenwerking met

 

Toyota Prius Wagon

Toyota verdubbelt het aantal Prius-varianten met de Wagon-versie van het model. En daarmee heeft het direct de grootste auto in huis die je zakelijk kunt rijden met veertien procent bijtelling.

Bekijk video

SnappCar

Athlon Car Lease en startup SnappCar gaan samenwerken om verhuren van leaseauto's mogelijk te maken.

Lees verder op NUzakelijk.nl

DomDomDom Rally

Voor het tweede jaar op rij is de DomDomDom Rally gereden, met de start in Utrecht bij de Dom. De route leidde vervolgens naar de Dom in Aken en de rally eindigde in Xanten.

Bekijk video

Volkswagen Golf 1.9

Oude Volkswagen Golf 1.9 TDI Comfortline uit 1998 wordt aan test van keurmeesters onderworpen.

Bekijk video