Eerste foto Audi A3 gelekt

Laatste update:  16 februari 2012 10:32 info

AMSTERDAM - De onthulling van de RS4 is nog maar net geweest, maar de volgende Audi is al op het internet terechtgekomen. Een eerste foto van de nieuwe Audi A3 is online gelekt.

Dat is een flinke streep van de rekening van Audi, dat z'n A3 tot de vooravond van de Autosalon van Genève wilde bewaren. Op de foto, die opdook op een Tsjechisch forum, is een typische Audi te zien. Het familiegezicht, dat bekend is van heel veel andere modellen, vindt ook z'n weg naar de A3.

De Audi A3 staat volgens een -ook al- uitgelekt document op de Autosalon van Genève in de versies 1.4 TFSI (122 pk), 1.8 TFSI S-Tronic 180 pk, 1.8 TFSI S-Tronic Quattro en een 2.0 TDI S-Tronic Quattro met 140 pk. De auto debuteert alleen als driedeurs hatchback, de Sportback komt pas later.

De A3 is de eerste auto van de Volkswagen Groep die gebruikmaakt van de Modularer Querbaukasten (MQB). Door de grote flexibiliteit die dit MQB-platform biedt, kan het concern auto's van de grootte Polo tot en met Sharan op één basis bouwen.

Het publieksdebuut van de A3 is dus op 5 maart in Genève. In de zomer verschijnt de auto bij de dealers.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

VW Golf GTI Cabriolet

De Volkswagen Golf GTI en Cabriolet zijn voortaan in één auto te krijgen. Autoweek test de wagen in de buurt van München.

Bekijk video

 

In samenwerking met

 

Toyota Prius Wagon

Toyota verdubbelt het aantal Prius-varianten met de Wagon-versie van het model. En daarmee heeft het direct de grootste auto in huis die je zakelijk kunt rijden met veertien procent bijtelling.

Bekijk video

SnappCar

Athlon Car Lease en startup SnappCar gaan samenwerken om verhuren van leaseauto's mogelijk te maken.

Lees verder op NUzakelijk.nl

DomDomDom Rally

Voor het tweede jaar op rij is de DomDomDom Rally gereden, met de start in Utrecht bij de Dom. De route leidde vervolgens naar de Dom in Aken en de rally eindigde in Xanten.

Bekijk video

Volkswagen Golf 1.9

Oude Volkswagen Golf 1.9 TDI Comfortline uit 1998 wordt aan test van keurmeesters onderworpen.

Bekijk video