'Zakelijke rijder wacht zwaar jaar'
AMSTERDAM - Veel mensen met een auto van de zaak krijgen volgend jaar te maken met financiële tegenvallers, zo bericht de Vereniging Auto van de Zaak (VAVDZ) woensdag.
Zo krimpt het aantal auto's met een lage bijtelling door de aanscherping van bijtellingregels met 30 procent, berekende de belangenvereniging.
Ook verdwijnt volgend jaar het BPM voordeel op zuinige auto’s en worden de normen voor de lage bijtellingcategorieën aangescherpt.
Op basis van een analyse van 100 autoregelingen bij bedrijven komt de vereniging tot de conclusie dat werkgevers steeds vaker een eigen bijdrage eisen van hun werknemers voor het privégebruik van de auto. Meer dan de helft van de autoregelingen zou het afgelopen jaar flink zijn aangescherpt.
“Dit is dubbel betalen” aldus voorzitter Martin Huisman. “Eerst betaal je bijtelling voor privé gebruik aan de overheid, dan een eigen bijdrage voor privé gebruik aan de werkgever.”
Concessies
Berijders moeten volgens Huisman flinke concessies doen om nog in een auto met een lage bijtelling te rijden. In de praktijk zullen de meeste berijders volgens hem weer 25 procent bijtelling gaan betalen.
Overstappen op een privéauto is wat VAVDZ betreft niet realistisch, omdat er meestal slechts een "schamele" 19 cent per kilometer wordt vergoed. "Voor deze kosten kan je niet eens de overheidsbelastingen betalen die rusten op het gebruik van de auto", aldus Huisman.
VAVDZ bepleit een verhoging van de belastingvrijstelling op de kilometervergoeding en ten minste een jaarlijkse indexatie.


Startpagina