Land Rover dubt over nieuwe Defender

Laatste update:  3 september 2010 13:20 info

In 2014 moet het dan eindelijk zo ver zijn: de opvolger van de Land Rover Defender, die oorspronkelijk stamt uit 1948, is dan klaar. Maar de grote vraag in Solihull is: hoe vervang je zo’n icoon?

Bij het hoofdkantoor van Land Rover is in maart gestart met ‘Project Icon’.

Daaruit moet de auto voorvloeien die in 2014 de Defender opvolgt. Volgens het Engelse Autocar gaat dat voorlopig nog met de nodige vijven en zessen.

Verwarrend

Om te beginnen vindt Land Rover het huidige aanbod bij de Defender te verwarrend voor de klanten. Vandaar dat het plan is om voor het volgende model flink te schrappen in het aantal carrosserievormen en ook de defensietaak van de Defender krijgt bij het nieuwe model minder aandacht.

De nieuwe Defender wordt geplaatst op het T5 chassis waar op het moment de Discovery en de Range Rover Sport worden gebouwd.

Daarover zijn echter nog wat onzekerheden omdat het platform als te zwaar wordt beschouwd om de Defender ook voor de toekomst geschikt te maken. Het uiterlijk van ‘Project Icon’ lijkt sterk op dat van de huidige Defender – maar de typenaam zal niet meer terugkeren.

Elektromotoren

Verder overweegt Land Rover de bij de achteras geplaatste elektromotoren die zorgen voor de aandrijving van de achterwielen, die een paar jaar geleden als concept in de Freelander is getoond, geschikt te maken voor het nieuwe model. Dat moet het brandstofverbruik en de CO2-uitstoot flink gaan drukken.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

Tops en flops

AutoWeek kijkt terug op het afgelopen jaar met de belangrijkste toppers en floppers op autogebied.

Bekijk de lijst

 

In samenwerking met

 

Ford Mustang

Ford heeft de nieuwe Mustang Boss 302 grondig aangepakt om er een echte sportwagen van te maken.

Bekijk video

Leaseauto

Volkwagen Polo is de favoriete leaseauto, gevolgd door de Peugeot 508 SW.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Advertentie

Het aanbod van elektrische auto’s groeit hard en ook in het straatbeeld duiken ze steeds vaker op. Hier lees je alle ontwikkelingen rondom elektrisch rijden.

Lees verder

Opel Zafira Tourer

Autoweek test de nieuwe uitvoering van de Opel Zafira.

Bekijk video