Hennessey Venom GT is er nu echt bijna

Laatste update:  16 maart 2010 10:40 info

De Hennessey Venom GT, kent u ‘m nog? Na een lange radiostilte komt John Hennessey op de proppen met een teaser van de nieuwe supercar.

Het eerste levensteken van de Venom GT verscheen eind 2007 al. Toen stuurde Hennessey de eerste schetsen de wereld in van z’n eigen sportwagen. Heel in de verte heeft de Venom de Lotus Elise als basis.

De auto is echter 45 centimeter langer en 30 centimeter breder. De Lotus-basis en intensief gebruik van koolstofvezel zorgen voor een leeggewicht van rond de 1.100 kilogram.

Supercharger

Wie net als in een Lotus een opgefokte viercilinder verwacht, heeft zich in de pk-fetisjisten van Hennessey vergist. Het Amerikaanse bedrijf kiest voor de 6,2-liter V8 met supercharger uit de Corvette ZR-1, die voor de pk-/gewichtsverhouding zorgt waar een Veyron een puntje aan kan zuigen.

Zelfs de 647 pk van dat blok is niet genoeg voor de Texaanse tuner. De ‘kneuzen-Venom’ heeft de beschikking over een vermogen van 725 pk, waar de middelste versie het moet doen met 1.000 pk. Maar eigenlijk wilt u natuurlijk de meest potente Venom GT, die over 1.200 pk beschikt. 

600.000 dollar 

In 2007 meldde Hennessey voor een 1.000 pk-versie met een Viper-motor een sprint van 0 tot 100 kilometer per uur in 2,5 seconden en vanuit stilstand naar 300 in 14 seconden. We weten in ieder geval dat Hennessey koolstofvezel remmen monteert om de krankzinnige snelheden af te schudden.

De internetonthulling vindt op 30 maart plaats, waar we de Venom GT in het echt kunnen bewonderen, is nog niet helemaal duidelijk.

Pebble Beach

De New York International Auto Show in april is een optie, maar Pebble Beach is ook een mogelijkheid. Amerikaanse media fluisteren een prijs die boven 600.000 dollar ligt.

Hennessey staat bekend als een bedrijf dat exotische auto’s tot in het extreme opvoert. Zo heeft het bedrijf bijvoorbeeld een Viper met 2.000 pk op het portfolio staan. De tuner pakt niet alleen Amerikaanse auto’s aan, ook Audi’s, BMW’s, Lamborghini’s en Nissans zijn in goede handen bij Hennessey.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Formule 1

Lees al het Formule 1-nieuws

Tops en flops

AutoWeek kijkt terug op het afgelopen jaar met de belangrijkste toppers en floppers op autogebied.

Bekijk de lijst

 

In samenwerking met

 

Ford Mustang

Ford heeft de nieuwe Mustang Boss 302 grondig aangepakt om er een echte sportwagen van te maken.

Bekijk video

Leaseauto

Volkwagen Polo is de favoriete leaseauto, gevolgd door de Peugeot 508 SW.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Advertentie

Het aanbod van elektrische auto’s groeit hard en ook in het straatbeeld duiken ze steeds vaker op. Hier lees je alle ontwikkelingen rondom elektrisch rijden.

Lees verder

Opel Zafira Tourer

Autoweek test de nieuwe uitvoering van de Opel Zafira.

Bekijk video